Jak na vlastní stickers

Jak na vlastní stickers

Stickers (tzv. nálepky) jsou nedílnou součástí skoro každé třetí stories publikované na sociální síti instagram. Dokáží vyjádřit náladu, motivovat, předat myšlenku. Na stories najdete ale i další již přednastavené samolepky v hlavním menu. Jde například o nálepku daru, ankety, odpočtu a další. Myslím, že většina z vás je již minimálně jednou použila a není potřeba zde rozepisovat jejich používání, vyhledávání apod.

Jak na statický text, obrázek

Poslední dobou se mi plnil direct otázkou, jak jsem vytvořila texty obsahující fonty jenž na instagramu nejsou. A proto, že těch dotazů bylo vážně velmi mnoho, vzniká mi pod rukama i tento článek. Budu se snažit v následujících řádcích vysvětlit, jak je vytvořit a následně vytvořený text či obrázek aplikovat do svých stories. Věřte, že nejde o nic těžkého a zvládnete to i při jízdě ve výtahu.

Jak to dělám já

K používání tvorby .png* souboru, který následně aplikuji do vytvořeného stories používám mobilní aplikaci Picmonkey. Je free (je popřípadě možnost dokoupení členství, které obsahuje různé fonty a další rozšíření) a je dostupná pro operační systémy iOS i Android. Ovládání je intuitivní, takže pokud to poprvé dáte levou zadní, další tvorbu zvládněte i se zavázanýma očima.

Pojďme se nyní podívat na tvorbu a následnou aplikaci do vašeho stories.
Při vstupu do aplikace budete požádání o přihlášení, nebo registraci (to je podmínkou pro vstup a není možné toho nastavení obejít). Po přihlášení se dostanete do hlavního menu, kde máte možnost si vybrat přednastavený formát. Ten není v tomto případě důležitý, neboť nám jde o tvorbu textu s průhledný pozadím.

Krok za krokem v bodech (na konci odstavce najdete i video)

  • na spodní listě vybereme “+”
  • následně klikneme na na první variantu tvorby “Start a design”
  • otevře se nám plocha (.png, tedy šachovnice)
  • následně klikneme na “next” jenž se nechází v pravém vrchním rohu
  • průhledné pozadí je tedy uloženo a nyní jdeme tvořit
  • ze spodní lišty vybereme text a tvoříme. Text má v tomto případě jednotný startovací font, takže se nebojte, změnit půjde
  • po vytvoření textu klikneme na “done”, opět v pravém vrchním rohu
  • spodní lišta je nyní nastavená na změnu fontu, barvy či aplikací stínu pod samotný text. Nastal tedy čas na hrání s fontem (některé jsou ve free verzi zamčené, je tedy třeba vybírat pouze z povolené nabídky)
  • máte vybráno? Tak teď už jen klikneme na “save” a stáhneme do galerie telefonu “camera roll”
  • statický text máme uložený a můžeme aplikovat do svých stories

Já osobně mám takto vytvořené texty, které mohu používat pravidelně. Konkrétně jde o pozdravy, dny, rituály apod.

Slíbené video

Jak svou tvorbu dostat do svých stories

Tento proces zvládnete na pár kliků, vlastně je již nyní hojně používán pro vkládání více fotografií do stories bez externí aplikace. Stačí si v galerii vybrat soubor, který chcete do stories aplikovat a zkliknout na možnost “zkopírovat fotku”. Když fotku zkopírujete, vraťte se do stories (pozor, musí být již ve finálním kroku) a dole na vás vyskočí zkopírovaný soubor. Na ten pouze kliknete a hotovo. Následně upravujete umístění a velikost.

POZOR: Někdy to nevyjde na první pokus, je tedy potřeba to “ctrl+c a ctrl+v” opakovat. (takže znovu zkopírovat fotku, proklikl na stories a klikem aplikovat). Podruhé to vždy klapne.

Statický soubor (text) máme, teď se koukneme, jak mu vdechnout život. Hned na začátku podotýkám, že obrázkovou tvorbu mobilní aplikace nepodporuje, zde je už třeba využít možnosti deskopové verze, která je už bohužel placená. Pokud se tedy spokojíme s blikajícím, či pohybujícím se textem, mobilní appka vystačí.

Jak na to

Postup je stejný jako při tvorbě, jen si výsledek párkrát upravíme. V tomto případě půjde o barevnou úpravu. Stačí si požadovaný text uložit minimálně třikrát v jiné barvě. V případě, že chcete aby se text točil, houpal apod. pouze jej vždy uchopíme a s textem v aplikaci manipulujeme dle potřeby.

Máme uloženo a jdeme dělat kouzla. Otevřeme si stránku GIFmaker , který nám s tím pomůže a nahrajeme vybrané obrázky. Pokud proběhne nahrání souboru v pořádku, uvidíte v okně, které je v pravém sloupci blikající GIF. Dáme “create GIF animation” a následně “download the GIFs”. Web se vám zeptá zda povolujete stažení, to potvrdíte a soubor se uloží do stahovaní. Když následně ve stahování GIF najdete, uložíte jej do galerie a hotovo. Aplikace do stories je poté následně stejná, jako při aplikaci statického souboru.

Věřím, že je návod podrobný a v případě, že se do tvorby pustíte, zvládnete to s úsměvem na rtech. Pokud by se objevila jakákoliv komplikace, určitě mi napište do komentáře pod článek. Budu se snažit odpovídat co nejdříve a poradit.

_____________________

*PNG (oficiální výslovnost „ping“, Portable Network Graphics, česky přenosná síťová grafika) je grafický formát. Byl vyvinut jako zdokonalení a náhrada formátu GIF. PNG tedy do jisté míry nahrazuje GIF, nabízí více barev a lepší kompresi. Navíc obsahuje průhlednost, to znamená, že obrázek může být v různých částech různě průhledný. (zdroj: Wikipedie)

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *