#objevuj - Cafe Re:public

#objevuj - Cafe Re:public

V Praze (a nejen tady) je mnoho profláknutých míst, kde můžete skočit na dobrou kávu, snídani, nebo jen na pokec s přáteli v krásném prostředí. Sama bych (co se týče tipů na tyto místa) mohla napsat román s hromadou odkazů. Nicméně nebudeme tahat dříví do lesa a půjdeme spolu pomalu objevovat místa, která se neobjevují na všech těch provařených insta profilech (tedy zatím). Místa, která stojí za to navštívit, užít si jejich atmosféru a zase se na ně vrátit.

Prvenství v tomto nekonečném seriálu (“objevuj”) je Cafe & Bistro jenž nese název Café Re:public. Než se ale pustím do pokračování, musím se vám k něčemu přiznat… Jako ta “holka s počítačem” jsem navštívila mnoho kaváren kde jsem potřebovala pracovat, vypadnout od těch cool “houm ofisů” a zároveň se cítit příjemně. Bohužel ne každé místo si zasloužilo mou druhou návštěvu. Některá se díky kavárenským povalečům (sama jsem jeden) a insta maniakům stala zahlcena. Tudíž sednout si v devět dopoledne byl nadlidský úkol. A když už se to povedlo, vnímali jste cvakání foťáků, štelovaní talířů na skvělou fotku a dokonce (vlastní zkušenost) i prosbu o uvolnění místa na fotku.

Na základě těchto zkušeností jsem se začala těmto místům vyhýbat. Já vím, ono to šílenství zase opadne, ale než se tak stane, bude fajn mít zálohy. To je vlastně důvod proč jsem se rozhodla psát o místech, kde je zatím relativní klid + přidaná hodnota. Ano, ono se to trochu bije neboť teď vlastně o těch místech píši a je otázkou času, kdy budou zahlcena stejně. Nicméně si rovnou řekněme, že nejsem žádný udávač směru. Budu vás ráda inspirovat, nicméně podotýkám, že chci abyste si návštěvu objevených míst užívali. Věřte, že pak si to vychutnáte mnohem více.

Café Re:public

@republicprg / www.caferepublic.cz

Tohle místo se nachází na samotném vrcholku naší stověžaté Prahy, přesněji na Petříně. Je schováno za Petřínskou rozhlednou, takže pozor, můžete jej lehce přehlédnout. Věřte, že by to byla velká škoda. Tento kousek ráje vznikl na místě staré rozvodny Českých radiokomunikací. Z té nehezké budovy, která přímo sousedila s rozhlednou se stal podnik, který vás nadchne.

Když si prohlédnete web Café Re:pulic, zjistíte, že krom příjemného posezení, krásné střešní terasy s neskutečným výhledem, zde najdete i výdejní okénko v přízemí, kde vám velmi rádi připraví jídlo či nápoj s sebou. To, že je možné využít prostory na soukromé akce asi nemusím zmiňovat. Velký plus dávám za výtah! Maminky s kočárkem si zde mohou skočit na kafe i bez namáhavého tahání kočárku po schodech. Zda se vlezete i s dvojčaty dám na svém instagramu vědět hned, jak vytáhnu ven @veruhranol. Pokud mě tedy sledujete i na této sociální síti, víte o čem mluvím. Aktualizace: Vlezl se i kočárek s dvojčaty.

Celý interiér na mě působí příjemným dojmem (navíc je to přesně ten design, který miluji), musím tedy otevřeně přiznat, že díky umístění (to dám i na skútru) zde budu rozjímat velmi často.
PS: mají vynikající mátový čaj a skvělý hovězí vývar, který vás teď na podzim dokonale zahřeje.

Věřím, že vás toto miminko (Cafe Re:public je otevřeno pouhé tři měsíce) nadchne stejně jako nás. Pokud se jej rozhodnete navštívit, označte svou fotografii či stories hashtagem #objevujisluckou … Ráda se kouknu na vaše dojmy.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *