5 skvělých aplikací na úpravu instastories

5 skvělých aplikací na úpravu instastories

Instastories není jen něco, co po publikaci za 24 hodin zmizí. Je to prostor, jako každý jiný, pouze s omezenou dobou viditelnosti. Vymazlený feed na vašem osobním či firemním profilu je jedna věc, publikace instastories je věc druhá. Nicméně (zvlášť pro firmy či influencery) jde o prostor k prezentaci služby, produktu, místa či života.

Jako milovnice fotografií a sociálních sítí jsem si pro vás připravila článek, kde najdete skvělé aplikace jenž aktuálně ovládají prostředí instastories. Všechny aplikace je možné stáhnou ve free verzi, popřípadě nechybí dokoupení PRO programu, který zajistí odstranění loga aplikace nebo otevření dalších možností. Připravení? Jdeme na to.

Canva

Dostupná aplikace, kterou mnozí z vás již jistě znají a používají. Dnes se ale nebudeme bavit o všem co zvládne. Budeme se věnovat pouze instastories šablonám, které je možné tvořit nejen v mobilní aplikaci, ale také v PC. Speciální návod zde nepotřebujete, Canva je velmi intuitivní (mobilní aplikace je v cz). Ještě před měsícem bylo možné najít všechny příběhové šablony pod jedním tlačítkem, nyní jsou rozděleny do kategorií IG a Whatsapp story (to nepochopíš). Pokud vás tedy neosloví něco v jedné kategorii, neváhejte kouknou do druhé. Obě varianty je možné vložit do instastories. 🙂

StoriesEdit

Jde o velmi jednoduchou aplikaci pastelových barev (taková holčičí), která má již připravené šablony. Vypadá to, že je zatím bez možnosti dokoupení jakýchkoliv doplňků, nicméně i přesto v základu (30 šablon) nabízí velké využití. Šablony jsou připraveny na fotografie i na čistou textaci.

Mojo

Tuhle aplikaci jsem si aktuálně zamilovala. Důvod? Není statická! Fotky nebo videa se animačně nahrávají dle zvolené šablony a i ve free verzi je možné udělat mnoho parády. Nevýhodou je v tomto případě logo, které je vidět na většině vytvořených návrhů. Aktuálně jsem nepátrala zda po zakoupení PRO verze logo zmizí, takže pokud se k nákupu rozhodnete, dejte mi vědět. 🙂 Cena je zde 269 Kč / měsíčně, nebo 1.090 Kč / rok (pro obě varianty platí 1 měsíc zdarma).

Nichi

Na tuto appku jsem narazila náhodou a přiznávám, že jsem v ní dělala minimum návrhů. Není to zřejmě můj šálek kávy … věřím ale, že se může někomu hodit. I zde mi přijde, že jde spíše o holčičí záležitost. Šablony jsou ve stylu scrabbook a výsledek je tedy čistě na vás. K fotografiím můžete přidat větve, zvířata, poštovní známky a mnoho dalšího. Bohužel free verze má omezené možnosti. PRO verze vás vyjde na 1,49$ / měsíčně nebo (aktuálně akce) 9,90$ / rok. Částka to ve finále není přehnaná, nicméně doporučuji v aplikaci před zakoupením pár návrhů vytvořit. Pokud budete spokojení, investujte.

StoryArt

Jednoduchá aplikace, která má milion tváří. Po stažení jsem byla zklamaná, výběr omezený, mnoho doplňků za peníze. Chyba lávky. V základní nabídce (all) máte mnoho šablon, které se po rozkliknutí ještě rozšíří. Takže klobouk dolů, možností na tvorbu zdarma je mnoho. Navíc je aplikace vhodná i na videa, což je další plus. V obchodě pak najdete Pro verzi za 79 Kč / měsíčně, nebo 269 Kč /rok + možnosti dokoupení filtru, nálepek a mnoho dalších doplňků.

Zaujala vás některá ze zmíněných aplikací nebo máte jiná (méně známá) esa v rukávu? Budu ráda za zpětnou vazbu v komentáři. 🙂

A pokud by vás bavilo vidět využití zmíněných aplikací v akci, přijměte pozvání na můj instagram @angel_inspiration.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *