luka:sh florist

luka:sh florist

Přiznávám, že jako fotograf a milovnice řezaných květin znám snad všechna ta “cool” květinářství ve svém okolí (ano, myslím ta cool, která se nenachází v obchodních centrech). Bohužel o dílně luka:sh florist jsem slyšela prvně až v e-mailu s pozvánkou na představení kosmetiky Paulas Choice. Nevěděla jsem tedy vůbec do čeho jdu neboť fotografie dostupné na webu neprozradí to, co reálně uvnitř najdete.

Už při příchodu vás nad vchodem praští do očí obrovská dekorace (měnící se dle sezóny), kterou prostě nepřehlédnete ani z projíždějící tramvaje. Za tohle dávám velké plus, protože je třeba se odlišit od odstatních. Navíc takhle podvědomně víte, že vstupujete do něčeho zajímavého, něčeho jiného a zvláštního. Což vlastně ve výsledku souhlasí. A protože by nemělo cenu se rozepisovat, rovnou jsem vám poklad ukrytý za vchodem z ulice nafotila. Dámy, připravte se na nálož něčeho skvostného.

A aby to nebyla jen galerie fotografií, rozhodla jsem se tvůrce tohoto skvostu trochu vyzpovídat. Lukáš i Šárka jsou věční optimisti. Nechybí jím dostatek úsměvu, který mohou doslova rozdávat a pomocná ruka při výběru je taky velkým benefitem.

Kde a kdy se zrodila myšlenka otevřít si květinářství?

Květinové studio jsem již měl, na severu.  S Jankem jsme nápad rozvinuli loňský podzim, nejen abychom si byli blíž, ale také proto, že jsme chtěli nabídnout jiný pohled na floristiku a klientům si ji osahat něco se o ní dozvědět. Spojit ji s dalšími umělci a tak vytvořit příjemné místo pro setkávání. Které se nám daři budovat. Velké díky za to právě Jankovi a rodině, že nám umožnili tento projekt uvést v život a budovat jej.

Myslíte, že lidem můžete nabídnout něco navíc oproti jiným podobně zaměřeným krámkům?

Mohou si zde květinu sami vytvořit, osahat si květy a rostliny, naučit se postupy, a rozpoznat jak má kvalitně zpracovaná kytice, aranžmá vypadat. Jiný pohled na propojení s neflorálním materiálem. V tomto roce bychom rádi začali se setkáními s umělci se kterými květiny propojíme a samotná díla budou v luka:sh vystavena. První vlaštovkou byl svatebni pop – up. Mimo jiné i skvělou kávu.

Jaké workshopy máte připraveny pro nadcházející jarní sezónu, na co se mohou účastnici těšit?

Na jarní sezónu jsme si připravili tyto workshopy:

16.3. jarní kytice – naučí se vazbě květin a přírodnin v rozverné jarní náladě

17.4. velikonoční aranžmá – naučí se vypichovat do aranžovací hmoty a vytvoří si dekoraci pro následující svátky jara

18.5. proměny bytu – interior poradenství

A kde luka:sh květinářství najdete: Francouzská 594/3, 120 00 Praha 2-Vinohrady (pro místní jde o Náměstí Míru)

Zde ještě přikládám klasicky facebookový a instaprofil luka:sh, ať to máte kompletní. Jsem to ale hodná holka, že?

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *