2KK

2KK

Bydlení čtyřčlenné rodiny v bytě o velikosti 2KK se mnohým může zdát nerozumem, nicméně jde o stále časteji viditelný jev. Na základě instastories z naší mini přestavby (všechny příspěvky máte možnost vidět ve výběru na mém instagramu @angel_inspiration pod názvem 2KK) nám dorazilo mnoho otázek, dotazů a pochval. Dokonce nám mnoho z vás napsalo, že řeší stejný problém bez ohledu na počet členů v domácnosti. A právě proto jsme se s Kubou rozhodli pro vás sepsat článek, kde najdete odpovědi na nejčastější dotazy. Půjde vlastně o takový miniseriál neboť tímto rozhodně nekončíme.

Pokud nás sledujete nějakou dobu, víte, že různé drobné úpravy domácnosti děláme tak nějak pravidelně, tedy minimálně jednou ročně. Možná je to způsobeno faktem, že Kuba v odvětví bytového designu pracuje už x let jako dekoratér nebo prostě tím, že jsme oba blázni, kterým stačí pár inspiračních fotek na pinterestu, aby překopali celý byt. Jak řekla po víkendovém instastories kamarádka, jsme dva magoři co se hledali, až se našli.

Pojďme, ale zpátky k naší přestavbě. Nejdůležitější bylo se zbavit postele. Ačkoliv byla na různých prodejních portálech, už nějaký ten pátek, stále nenašla nového majitele. Rozhodli jsme se tedy postel rozmontovat a uložit jí do garáže (ve skutečnosti bylo nakopnutí bizarnější, ale o tom jindy). No co, nedá se svítit. Touha po přestavbě byla velká a postel byla šílenou brzdou. A pak to přišlo, vesmír zasáhl a první den přestavby se ozvala slečna, že postel chce. To je důkaz, že když si něco hodně přejete, přijde to…

Demontáž byla sice trochu srdeční záležitostí, neboť tahle postel byla taková malá láska. Vypadala skvěle, nad hlavou mi díky rámu mohl viset lapač snů a taky nesčetněkrát posloužila při focení různých fotek. Když zmizela z prostoru, přiznávám, že mi málem ukápla slza. Smutek, ale netrval věčně. Konečně mi došlo, že náš multifunkční pokoj, jenž byl viditelně kuchyní, obývacím pokojem a ložnicí dostane najednou jiný rozměr. Ano, pořád to bude multifunkční pokoj, kde bude vše, jen už to nebude na první pohled zřejmé…

Vyklizený prostor jsme zaplnili věcmi, které jsme, už doma dávno měli a mohli tak vyrazit nakoupit vše potřebné. Věděli jsme, že na 100% potřebujeme dokoupit díly sedačky určené na spaní. Pár kousku z této kolekce (IKEA VALLENTUNA) jsme už doma měli, takže bylo jasné kolik toho chceme a řešili dodatečně pouze barevné provedení. V boji o barevnou kombinaci nakonec vyhrála tmavě šedá, jiné barvy z nabídky jsme si tady nějak neuměli představit.

Musím uznat, že nakupovat v IKEA o víkendu je jako zkoušet kam až sahá vaše trpělivost. Naštěstí jsme věděli co chceme a mohli tak navštívit pouze oddělení, které jsme hledali. Takže oddělení sedaček a matrací. Ano, spací díly VALLENTUNA můžete využít ke spaní i bez přídavné matrace, řekněme si ale rovnou, že příležitostné a každodenní spaní je rozdíl. Pokud se tedy chcete pustit do něčeho podobného, matrace je základ pro dobré spaní. Samozřejmě, že to můžete zvládnout i bez ní, bohužel kvalitní spánek nezaručuji. Sedací díly jsme měli vyřešeny za pár minut, jen ta matrace nám dala trochu zabrat. To se ale při výběru matrace stává, navíc koupit něco extra levného z důvodu šetření jsme nechtěli. Po půl hodině jsme ale měli jasno.

Po příjezdu domů jsme se pustili do povlékání potahů, skládání pohovky a posouvaní nábytku tak, aby nám tady bylo hezky. Děti měli brigádu (no jo, něco se dělo, tak chtěli najednou pomáhat) a Kuba se v mezifázi pustil do skládání skříňky na zeď. Vše se pomalu rýsovalo a já se občas zastavila a jen nadšeně koukala. Je to nové, jiné a příjemné. Najednou není ten prostor multifunkčního pokoje tak stísněný. Výměna postele za pohodlnou rozkládací pohovku byla ta nejlepší volba. Kdo žije na menším prostoru, ví, jak je šetření místa důležité. Jsem ráda, že jsme s Kubou naladění na stejnou minimalistickou vlnu.

Možná si nyní říkáte, kde máme všechny věci (věřte, že nejste první ani poslední) ale my vážně máme vše co potřebujeme. Nejsme milovníci velkých obývacích stěn a zbytečných úložných prostorů, kde ve finále jen lidé schovávají hromadu nepotřebných věcí. Navíc je náš byt vybaven větší komorou, kterou jsme předělali na šatnu, a nebudu lhát, když řeknu, že se tam toho vleze fakt dost, včetně matrace, která se po složení pohovky přece musí někam strčit.

Může se zdát, že tímto končíme, ale není tomu tak. Spustili jsme vlastně vlnu přestavby celého bytu. V tento okamžik řešíme BIO krb, který bude plnit hlavně estetický prvek, větší 55″ televizi (Samsung nebo LG, toť otázka – budeme rádi za doporučení a zkušenost) + stěnu, která díky přesunutí TV stolku zůstala prázdná a bude nejspíš naší foto galerii. Naštěstí existuje Pinterest a naše kreativita taky nemá hranice, takže se brzy uvidíme u pokračování.

Pokud máte jakékoliv otázky, připomínky nebo pochvaly, nešetřete nás, rádi si vše přečteme a odpovíme.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *