Prachovské skály #tnv

Prachovské skály #tnv

Když zadáte do googlu název těchto skal, vyskočí na vás odkaz s názvem “Prachovské skály – Nejkrásnější oblast Českého ráje“, nekecám, fakt. Osobně a možná trochu se studem přiznávám, že ačkoliv jsme se o nich na základce bavili (tedy, alespoň si to myslím) doma jsem je jako cíl výletu nikdy nezmínila. To bylo jen, pojedeme do Krkonoš, pojedeme na Šumavu (na tu jsme zatím nikdy nedojeli – ostuda), nebo pojedeme k našim a po cestě si uděláme výlet. 

Bydlet ve velkoměstě má možná své výhody, ale věřte, že i nevýhody. Kromě parků, které jsou přeplněny lidmi toužící po zeleni, klidu a odpočinku tady toho moc není. Za klidem, lepších vzduchem a stromy s velkým “S” se musíte vydat za město… Prachovské skály jsou z Prahy (našeho domova) vzdáleny dle GPS cca 97,7 km, což jde zvládnout do hodinky svižné ale bezpečné jízdy. Tedy pokud neřídím já. 🙂 A jejich návštěva za to vážně stojí. 

Do skal se můžete dostat oficiálně ale i neoficiálně. My jsme ale smečka poctivců, tak jsme šli přes vstupní bránu. Rodinné vstupné nás vyšlo na 180 kaček a parkování na příjemných 80 Kč / den. U vstupu jsme koupili ještě tyčinky na chroupání a šlo se na to. Původně jsme si chtěli dát něco malého na zub, ale restaurace byla přeplněná a fronta až ven. Hned po vstupu máte možnost se vydat po různých stezkách, které vedou přes vyhlídky a zavedou vás na krásná místa. U nás vyhrál velký zelený okruh, který ve finále není žádná štreka, ale vyhlídky nabízí úžasné (jen koukněte na fotky). 

Návštěvu určitě doporučuji v každém ročním období bez ohledu na čas. Osobně jsem si představila tu nádheru při východu nebo západu slunce s hrnkem teplého čaje v ruce. Už jen očima fotografa by to byla zvěčněná krása. Hmm… Teď mě napadá (neboť rodinku k tomu nepřinutím) co takhle vytvořit nějakou bandičku bláznů a udělat si výlet? Napište mi popřípadě do komentáře a není problém to v průběhu října zrealizovat.

Nová limitovaná edice z Manufaktury – Lípa


Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *