Šnečku, šnečku

Šnečku, šnečku

Tyto prázdniny jsem jako posedlá a neustále něco peču. Jednou je to rybízový nebo ostružinový koláč, jindy zase jahodová bublanina a dneska škořicovo-jableční šneci. Ano, tyto prázdniny jsou plodné nejen v kuchyni (a očividně i na zahrádkách našich přátel) ale tak nějak všeobecně. Asi za to může to vedro, možná snaha nebo sluneční erupce… No dost žvatlání o posouvání se, vraťme se k receptu na nevšední šneky podle Lucky. Ano, receptů je na tuto dobrotu mnoho ale já ho povýšila na novou úroveň. Nějak letos stále vyčnívám z davu… Sakra, už zase žvatlám o sobě. Tak zase zpět k té upečené dobrotě, která jaksi už není. Prostě jí děti snědli už při focení a na Kubu zůstal maximálně zbytek oběda (řízek a pečený brambor).

Co budete potřebovat?

  • listové těsto (koupené, nikoliv dělané)
  • 3 sladká jablka
  • 1 skořicový cukr
  • 1 vanilkový cukr
  • 1 lžička mleté skořice
  • musli (mám medové od Emco)

Jablka zbavte slupky a jadřinců, nakrájejte na malé kousky a vložte do hrnce. Přidejte vanilkový cukr, mletou skořici, podlejte vodou a následně za občasného míchání duste do změknutí. Poté pomoci tyčového mixéru rozmixujte do struktury pyré a nechejte vychladnout. Poté si rozložte listové těsto, posypejte jej musli a rovnoměrně naneste vlažné pyré. Smotejte a pusťte se do krájení (doporučuji nit) šnečků, které skládejte do máslem vymazané kulaté pečící formy. Pak už jen potřít vodou a zasypat skořicovým cukrem a šup do trouby na cca 30-40 min při teplotě 180st. 

TIP: Aby se vám těsto lépe krájelo, doporučuji po stočení vložit na chvilku do lednice. 

A teď tady máme ještě sladkou tečku v podobě cukrové polevy. Tu můžete ale taky nemusíte, je do dobré tak i tak. Pokud chcete (máme jí taky) potřebujete jen tři ingredience: 1 lžičku citronové šťávy, 100g moučkového cukru a 1,5 lžíci mléka. To vše pak metličkou vyšleháte do hladka, hodíte do pytlíku (DIY: plastový pytlík, ustřižený roh a hotovo… Chápeme se? ) a nanesete na hotové šneky dle vlastní fantazie. 

Pak už jen výtvor položíte na stůl a budete koukat, jak tahle dobrota mizí před očima. U nás mizela už při focení venku, budu tedy muset udělat další várku. Tentokrát bych mohla zkusit třeba hrušky. 

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *