Green Valley

Green Valley

V půlce srpna jsme měli s naší smečkou možnost poznat další krásné místo, které se nachází cca 60 km od Prahy (přesněji v Chotýšanech, což je cca 7 minut autem od Benešova). Resort Green Valley se jednoduše nachází uprostřed ničeho. Okolo narazíte jen na pole, pastviny a lesy. Večer se ponoříte do absolutní tmy, která v případě jasné oblohy zaručuje pohled na hvězdné nebe jak jej neznáte.

Zde nečekejte žádné vymoženosti. Přece jen je to dům na stromě a ten bohužel / bohudík elektřinou, vodovodním zdrojem či wi-fi routerem nedisponuje. Jediné co uvnitř krom vybavení najdete, je suchý záchod a dostatek vody ve džbánu či připravených lahvích. Nechybí ani pohádkové knížky pro nejmenší nebo deskové hry (další výběr naleznete v restauraci, která se nachází 3 minuty od domečku a je součástí resortu).

No a pokud si chcete dopřát sprchu, vyčistit zuby nebo prostě jen skočit na záchod bez výhledu, můžete se chopit klíčů a projít se pár desítek metrů do dřevěného domečku, který se nachází před lesem. Nicméně pokud patříte mezi strašpytlíky jako já, je to docela stezka odvahy se tam vydat. Ano, měli jsme k dispozici čelovku či baterku, ale když koukáte na horory (jako já), každý šum v místě kde prostě nevidíte je určitě útočištěm netvora nebo ducha, kterého má noční vycházka vyrušila. 🙂 Myslím, že jediný Kuba se v té naprosté tmě bavil. Jednou si jen tak s kapucí na hlavě a mrtvým pohledem sedl na houpačku a nereagoval. V ruce držel zapnutou baterku, která jen tak vysela směrem k zemi a já cítila (úsměv strachu na rtech) jak chci domů k vypínači, který vždy zažene všechny ty představy něčeho zlého. Někdy bych ho fakt praštila.

Abych vás ale jen nelákala do domečku pro 4 (U borovice)… V nabídce Green Valley jsou ještě dva skvosty, které ocení menší smečka o třech členech (Na třech dubech) nebo dvojka, která uvítá klid, tmu a prostor nejen na relaxaci (Cocoon Tree). Popřípadě koukněte na web Green Valley, kde najdete všechny potřebné informace. Navíc jsem koukala, že tam dělají i svatby, takže pokud hledáte originální místo na to kouzelné “ANO”, zde neprohloupíte.

Pokud se tedy do těchto míst vydáte, dejte nám pak vědět, jak se vám tam líbilo. Doma plánujeme návštěvu ještě na podzim a to rovnou na celý víkend. Prostě zase utéct od civilizace, užít si klid a dopřát si spánek, který doma nikdy nezažijeme. POZOR, vlastně jsem zapomněla zmínit, že spánek je zde jiný, tvrdý a dokonalý. Vůbec se nám ráno nechtělo vstávat, jen jsme otevřeli okno a užívali si potulování srnek po poli. Ano, ty na fotce nemáme a nelitujeme (tahání foťáku by je jen vyrušilo). Bylo fajn si to jen tak offline užívat a nasávat to vše okolo.